فصلنامه مطالعات جغرافیایی مناطق کوهستانی- درباره نشریه
درباره نشریه

حذف تصاویر و رنگ‌ها  | تاریخ ارسال: 1398/12/10 | 
درباره نشریه
با توسعه رشته ­ها و گرایش­ های مختلف علوم جغرافیایی خصوصاً در مقاطع تحصیلات تکمیلی، در دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان و همچنین با تأسیس سومین شعبه انجمن علمی جغرافیا و برنامه ­ریزی روستایی ایران در استان لرستان در خرداد ماه ۱۳۹۷، زمینه­ های گسترش مطالعات جغرافیایی در این دانشگاه بیش از پیش فزونی یافت. کوهستانی بودن بیش از ۷۰ درصد استان، اهمیت توجه به مطالعات مدیریت خردمندانه فضا، نگاه سیستمی و مدیریت یکپارچه به حفاظت از منابع طبیعی، زیرساخت ها و سکونتگاه های شهری و روستایی را در توسعه مناطق کوهستانی نشان می ­دهد. بدین­سان، گروه جغرافیای دانشگاه لرستان اقدام به تأسیس یک فصلنامه تخصصی با تمرکز بر "مطالعات جغرافیایی مناطق کوهستانی" با محوریت توسعه مناطق کوهستانی ایران و جهان اعم از نوار کوهستانی البرز، زاگرس، نواحی کوهستانی تالش، شمال و شرق کشور و نواحی واقع در کرانه کوه های با اهمیت ایران و جهان نموده است.
بدین ترتیب، از پژوهشگران محترم علاقمند به مطالعه در عرصه های مختلف جغرافیایی همچون حوزه های شهری، روستایی، گردشگری، آمایش سرزمین، ژئومورفولوژی، اقلیم شناسی، سیاسی و مباحث میان رشته ای و ... در خصوص نواحی کوهستانی دعوت می­گردد مقالات برگرفته از مطالعات پژوهشی و مطالعاتی خود را به آدرس وبسایت مجله ارسال فرمایند.

وب سایت مجله: www.gsma.lu.ac.ir
آدرس دفتر مجله: لرستان، خرم­ آباد، کیلومتر ۵ جاده تهران ـ خرم­ آباد، دانشگاه لرستان، دانشکده ادبیات و علوم انسانی، گروه جغرافیا، طبقه سوم. دفتر نشریه
آدرس ایمیل: gsmalu.ac.ir
شماره تماس: ۰۶۶۳۳۱۲۰۰۰۲
 
نشانی مطلب در وبگاه فصلنامه مطالعات جغرافیایی مناطق کوهستانی:
http://gsma.lu.ac.ir/find.php?item=1.40.14.fa
برگشت به اصل مطلب